VII Liceum Ogólnokształcące

Osiągnięcia

MICHAŁ SOCZYŃSKI z brązem Mistrzostw Polski Seniorów w boksie w wadze 81kg

Uczniowie 3b LO Michał Soczyński, Wiktor Szadkowski i Kamil Wieczorek po raz pierwszy w karierze walczyli w seniorskim czempionacie.

Michał wraca z brązowym medalem w debiucie Mistrzostw Polski Seniorów 2017 (Człopa k/Szczecina).

GRATULUJEMY TEGOROCZNYM MATURZYSTOM VII LO I Trenerom KS Paco Lublin

Koreańskie sztuki walki

W dniu 06.04.2017 roku na zaproszenie Pana Wojciecha Josicza odbył się pokaz koreańskich sztuk walk SSIREUM. Pokaz prowadziła Jerzy Konarski prezydent Polskiej Unia SSIREUM, Stowarzyszenie Współpracy Polska – Koreańskiej.

Podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z historią koreańskich zapasów. Zostały omówione przepisy regulujące zasady koreańskich zapasów. Uczniowie wykorzystali je w praktyce podczas pokazowych walk.

Jak widać każdy może walczyć z każdym.

Koreański dzień przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

XVII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Czechowicza i wierszy poświęconych Lublinowi

Kinga Kołtyś z klasy 2al i Emilia Jastrzębska z klasy 2 bl wygrały eliminacje XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza.

Podczas finału w dniu 15 marca w Galerii Malarstwa Polskiego Zamku Lubelskiego odbył się KONCERT LAUREATÓW. Jury nie przyznało nagród w kategorii poezji śpiewanej. Nasze uczennice zdobyły WYRÓŻNIENIE oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Tańce dworskie

W sierpniu i wrześniu 2015 r. Fundacja Solidarności Obywatelskiej zrealizowała projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Lublin oraz Urząd Marszałkowski. 

W ramach projektu uczestnicy warsztatów tańca dawnego ( 24 osoby w różnym wieku) ćwiczyli w sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 11 w Lublinie na ul. Farbiarskiej 8 Wśród uczestników warsztatów pojawiły się uczennice VII LO : Angelika Ciosmak i Ewelina Sagan z klasy 2 a. Nasze damy dworu w dniu 4 września 2015 r. na Zamku Lubelskim pięknie zatańczyły finałowy taniec, wyglądały dostojnie , z wdziękiem pozowały do pamiątkowych fotografii.

Salon maturzystów

Dnia 15 września 2015 uczniowie klas 3 A i 3 B wzięli udział w Salonie Maturzystów, który po raz kolejny został zorganizowany w sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Młodzież nasza uczestniczyła w wykładach dotyczących przyszłorocznej matury. 

Rajd rowerowy

W czwartek 24.09.2015 klasa 2 VII LO (biologiczno-chemiczna) wraz z wychowawcą p. Lechem Ziemińskim wzięła udział w integracyjnym rajdzie rowerowym na trasie Most Kultury – Żeglarska – Riviera – Dąbrowa – Zemborzyce –Marina.

Europejski Dzień Języków

W tym roku szkolnym Europejski Dzień Języków obchodziliśmy w naszej szkole w piątek, czyli 25 września. Szkoła została udekorowana flagami wielu krajów europejskich i mnóstwem ciekawych informacji związanych z różnymi językami.

AIESEC

W tym roku szkolnym, w dniach 5-9 października 2015, uczniowie klas 3A, 3B, 2A, 2B liceum i 2A gimnazjum wzięli udział w corocznych warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy z międzynarodwej organizacji studenckiej AIESEC. 

ŚLUBUJEMY!

Zgodnie ze szkolną tradycją 8 października br. w Zespole Szkół nr 11 w Lublinie odbyło się Ślubowanie gimnazjalistów i licealistów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła msza święta w archikatedrze lubelskiej, którą sprawował ks. Grzegorz Grabarczyk. Po jej zakończeniu odbyła się krótka część artystyczna

Premier nagrodził naszą licealistkę

 21 października 2015 odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego miasta Lublin uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. W tym roku z naszej szkoły tą szczególną nagrodą została wyróżniona Ewelina Anna Sagan uczennica 2al.

Międzynarodowy konkurs "Juvenes Translatores"

Dnia 6 listopada 2015 r., uczniowie klasy 2a liceum wzięli udział w międzynarodowym konkursie na najlepsze tłumaczenie, organizowanym przez Komitet ds. Tłumaczeń w Brukseli.  Do konkursu przystąpiliśmy z nr 237 i byliśmy jedną z dwóch szkół z terenu miasta Lublin, które wzięły udział w tym konkursie i jedną z 51 z całej Polski. 

Turniej Ziemi Lubelskiej

16 listopada 2015 roku na Felinie w Szkole Podstawowej nr 52 odbył się Turniej Ziemi Lubelskiej w Boksie. Licealiści naszej szkoły, którzy z zapałem trenują boks odnieśli na nim spore sukcesy. Kamil Wieczorek zdobył tytuł najlepszego zawodnika imprezy, natomiast Michał Soczyński został powołany do reprezentacji Polski, która będzie uczestniczyła w młodzieżowych mistrzostwach Europy.

SPORT PATRIOTYZM JA

W dniu 17 grudnia 2015 roku, klasy II „b” oraz II „a” wraz z wychowawcami – p. Donatą Tobotą i p. Lechem Ziemińskim udały się na niedawno otwarty, nowoczesny stadion miejski Arena Lublin. Wycieczka nie odbyłaby się jednak, gdyby nie wygrana konkursu literackiego „Sport-Patriotyzm-Ja” przez dwie uczennice z klasy II „b” Paulinę Kowal i Patrycję Słomkę, ogłoszonego przez zarząd Areny Lublin z okazji Święta Niepodległości

An der KUL ist Deutsch cool!

Dnia 14 stycznia 2016 roku (czwartek) w Centrum Transferu Wiedzy w Kampusie Głównym KUL przy Alejach Racławickich odbędzie się II etap konkursu "An der KUL ist Deutsch cool!" 2015/2016 - edycja III.  Do drugiego etapu zakwalifikowały się trzy uczennice VII LO z klasy trzeciej 3 a: Monika Łukaszczuk, Anna Mendykowska i Sylwia Uniłowska W I etapie wzięło udział 470 uczniów ze szkół z całego województwa. Do etapu II dopuszczonych zostało 237 uczniów.

Konkurs Cool English Competition

22 stycznia 2016 odbył się pierwszy etap wewnątrzszkolengo konkursu z języka angielskiego Cool English Competition. W osiemnastej edycji tego konkursu aż 29 uczniów przystąpiło do pierwszej części, czyli do rozwiązania testu pisemnego. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-ych i 2-ich liceum. W tym roku każda klasa miała swoich przedstawicieli. 

Otwarta lekcja historii

W dniu 2 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Honorowym gościem tej uroczystości była pani Barbara Oratowska – kierownik Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”. 

OLIMPIJSKIE ZMAGANIA

W sobotę 5 marca 2016 roku w auli Wydziału Humanistycznego UMCS odbyły się Okręgowe Eliminacje Olimpiady Języka Rosyjskiego.  Z przyjemnością informuję, że wśród 58 olimpijczyków, w pierwszej dwudziestce znalazła się uczennica naszego liceum Wiktoria Bogusław z kl. II a. 

Poetycko – muzyczny sukces licealistek

Recytować poezję nie jest łatwo ale zaśpiewać wiersz – to jest dopiero wyzwanie. Z radością informujemy, że trzy uczennice VII L O zdobyły II miejsce w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim. Tytuł laureata otrzymały : Kinga Kołtyś z klasy 1 a l, Emilia Jastrzębska z klasy 1 b l i Patrycja Słomka z klasy 2 b l , uczennice przygotowała Pani Dorota Iwanicka – Przybysz. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie w dniu 1 kwietnia 2016 roku.

3 medalistów Mistrzostw Polski w boksie 

Za nami stojące na wysokim poziomie XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbywały się w Krakowie od 30 marca aż do 3.04.2016. Spieszymy więc ogłosić wspaniałe wiadomości dotyczące naszych licealistów.  Kategoria 75kg Piotr Szczukowski (UKS Boxing Team Chojnice) vs Wiktor Szadkowski (KS PACO Lublin) PKT 0-3 Kategoria 81kg Michał Soczyński (KS PACO Lublin) vs Filip Foryś (BKS Skorpion Szczecin) PKT 3-0

Prawnik w roli nauczyciela! 

W ramach ogólnopolskiego „Tygodnia Konstytucyjnego” organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy w dniach 28 maja - 4 czerwca, uczniowie klas pierwszych i drugich VII Liceum Ogólnokształcącego mieli szansę brać udział w nietypowej lekcji prowadzonej przez pana mecenasa Tomasza Przeciechowskiego. Nasza szkoła jako jedna ze 193 szkół z całej Polski uczestniczyła w omawianym projekcie. 

Diamenty Lublina

Paulina Strzępioł, uczennica drugiej klasy została Diamentem Lublina. Na tegorocznej płycie wykonała utwór ,,Jego portret”, w którym solo na saksofonie zagrał Robert Chojnacki.

Znajduje się tam również utwór ,,Wierzę w lepszy świat”, który wykonują wszystkie Diamenty wraz z zespołem „Bracia”. Tym razem Paulina na Gali, która odbyła się w środę 4 grudnia 2013 r.w Chatce Żaka, została uhonorowana nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego, jest to ogromne wyróżnienie.

Dni Ziemi

22 kwietnia 2016 klasa 2al uczestniczyła w obchodach Dnia Ziemi na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Głównym wydarzeniem obchodów było spotkanie z wybitnym polskim himalaistą - Krzysztofem Wielickim. Młodzież z naszego liceum wysłuchała wykładu, a następnie zrobiła pamiątkowe zdjęcia ze zdobywcą Korony Himalajów.

Drugim punktem obchodów, w którym wzięli udział nasi uczniowie, był wykład dr Wojciecha Janickiego nt. "Czy grozi nam przeludnienie?"